एमालेले ओलीलाइ भावी प्रधानमन्त्रीमा अघि सार्दै चुनावमा जाने निर्णय

192

साझाट्युव : ११ भदौ, काठमाडौं ।

नेकपा एमालेका पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीलाई भावी प्रधानमन्त्रीमा अघि सारेर चुनावमा जाने भएको छ ।

आगामी मंसिर ४ मा हुने प्रदेश र प्रतिनिधिसभा निर्वाचनको तयारीका निम्ति बसेको एमाले केन्द्रीय कमिटी बैठकमा ओलीलाई भावी प्रधानमन्त्रीका रुपमा अघि सार्ने निर्णय गरेको छ ।

‘समूहको छलफलदेखि आएको सुझाव बमोजिम बैठकदेखि यो घोषणा गरिएको छ ’ शनिबार भएको बैठकपछि एमालेका नेता किरण गुरुङले भने,पार्टी कार्यालय, च्यासलमा दुई दिनसम्म चलेको बैठकबाट उम्मेदवार छनोटको मापदण्डलाइ तय गरेको हो ।

पहिलो पटक २४ असोज २०७२ मा ओली प्रधानमन्त्री भएका थिए ।त्यस्तै गरेर आलोपालो प्रधानमन्त्रीको सहमति कार्यान्वयन नभएको भन्दै सत्ता साझेदार माओवादीले समर्थन फिर्ता लिएपछि उनी ९ महिनामा नै पदमुक्त भएका थिए ।

त्यस्तैगरी दोस्रो पटक ३ फागुन २०७४ मा समेत माओवादी केन्द्रकै समर्थनमा प्रधानमन्त्री भए । २०७४ को चुनावमा माओवादी केन्द्रसित वाम गठबन्धन गरेका एमालेले भावी प्रधानमन्त्रीका रुपमा कसैलाई अघि सारेको थिएन । तर गठबन्धनद्वारा बहुमत मिलेपछि ओली प्रधानमन्त्री बने ।

एमाले र माओवादीको बीचमा एकता भएर नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) बनेपछि ओलीलाई थप सहज भएको थियो । तर दुई पटक संसद विघटन गरेसंगै ओली २८ असार २०७८ को सर्वोच्च अदालतको फैसलाबाट पदमुक्त भएका थिए ।

 

 

LEAVE A REPLY